parat-ripost-kerem-caglayan-wroclaw-2016

Kerem Çağlayan Wroclaw’da Şampiyon Oldu

Sporcularımız Polonya’nın Wroclaw kentinde 17-21 Mart 2016 tarihleri arasında bu sene 39.’su düzenlenen, Süper Minikler ve Minikler yaş gruplarında dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan Challenge Wratislavia’da piste çıktılar. Süper Minikler Erkek Kılıç branşında mücadele eden Kerem Çağlayan tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

Kerem Çağlayan pul maçlarında 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 9. sırada tur atladı. 64’lük eleme tablosunu maç oynamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Litvanyalı Marks Oborskis’i 8-2, 16’lık tabloda Alman Julian Wolf’u 8-5, çeyrek finalde Ankara Anka Spor Kulübü’nden Enes Talha Kalender’i 8-1 ve yarı finalde de Alman Tiberius Thumm’u 8-3 yenerek finale yükseldi.

Sporcumuz final maçında karşı karşıya geldiği Amerikalı Cyrus Erachshaw’a da 8-6 üstünlük sağlayarak şampiyonluğu kazanan isim oldu.

Aynı yaş grubunun Bayanlar Kılıç branşında ter döken Ezgi Koçer ise çeyrek final oynama başarısı göstererek bu önemli tunuvayı 6. sırada tamamladı. Ezgi Koçer ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak tur atladı. Direkt eleme tablosuna 9. sıradan yerleşen sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Büyük Britanyalı Lexie Craze’yi 8-3, 16’lık tabloda da Polonyalı Anna Czuchra’ya 8-6 üstünlük sağlayarak çeyrek finale yükseldi. Sporcumuz çeyrek finalde eşleştiği Ukraynalı Sofiya Golovkina’ya 8-4 yenilerek elendi ve 6. sırayı aldı.

Wroclaw’da piste çıkan diğer sporcularımız Minikler Erkek Kılıç branşında ter döktüler. Sporcularımızdan Sinan Par ilk turdaki tüm maçlarını kazanıp direkt eleme tablosuna 5. sırada yerleştikten sonra 128’lik tabloyu maç oynamadan geçti. Sporcumuz 64’lük tabloda Büyük Britanyalı Nathan Chorlton’u 12-5 yendikten sonra 32’lik tabloda Litvanyalı Andrey Bistrov’a 12-5’lik skor ile mağlup olup elendi ve 17. sırayı aldı. Efe Alpay ise ilk turda sadece 1 galibiyet elde ederek tur atlama şansını yitirip 98. sırada turnuvayı noktaladı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.