parat-ripost-kerem-caglayan-wroclaw-2016

Kerem Çağlayan Wroclaw’da Şampiyon Oldu

Sporcularımız Polonya’nın Wroclaw kentinde 17-21 Mart 2016 tarihleri arasında bu sene 39.’su düzenlenen, Süper Minikler ve Minikler yaş gruplarında dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan Challenge Wratislavia’da piste çıktılar. Süper Minikler Erkek Kılıç branşında mücadele eden Kerem Çağlayan tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

Kerem Çağlayan pul maçlarında 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 9. sırada tur atladı. 64’lük eleme tablosunu maç oynamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Litvanyalı Marks Oborskis’i 8-2, 16’lık tabloda Alman Julian Wolf’u 8-5, çeyrek finalde Ankara Anka Spor Kulübü’nden Enes Talha Kalender’i 8-1 ve yarı finalde de Alman Tiberius Thumm’u 8-3 yenerek finale yükseldi.

Sporcumuz final maçında karşı karşıya geldiği Amerikalı Cyrus Erachshaw’a da 8-6 üstünlük sağlayarak şampiyonluğu kazanan isim oldu.

Aynı yaş grubunun Bayanlar Kılıç branşında ter döken Ezgi Koçer ise çeyrek final oynama başarısı göstererek bu önemli tunuvayı 6. sırada tamamladı. Ezgi Koçer ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak tur atladı. Direkt eleme tablosuna 9. sıradan yerleşen sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Büyük Britanyalı Lexie Craze’yi 8-3, 16’lık tabloda da Polonyalı Anna Czuchra’ya 8-6 üstünlük sağlayarak çeyrek finale yükseldi. Sporcumuz çeyrek finalde eşleştiği Ukraynalı Sofiya Golovkina’ya 8-4 yenilerek elendi ve 6. sırayı aldı.

Wroclaw’da piste çıkan diğer sporcularımız Minikler Erkek Kılıç branşında ter döktüler. Sporcularımızdan Sinan Par ilk turdaki tüm maçlarını kazanıp direkt eleme tablosuna 5. sırada yerleştikten sonra 128’lik tabloyu maç oynamadan geçti. Sporcumuz 64’lük tabloda Büyük Britanyalı Nathan Chorlton’u 12-5 yendikten sonra 32’lik tabloda Litvanyalı Andrey Bistrov’a 12-5’lik skor ile mağlup olup elendi ve 17. sırayı aldı. Efe Alpay ise ilk turda sadece 1 galibiyet elde ederek tur atlama şansını yitirip 98. sırada turnuvayı noktaladı.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit