parat-ripost-bukres-circuit-2017-maya-atac-kurtulmus

Kurtulmuş ve Ümit Sezonun Son Circuit Turnuvası İçin Bükreş’teydi

2016-2017 sezonunun Kılıç branşında son Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası Romanya’nın başkenti Bükreş’te geçtiğimiz hafta sonunda düzenlendi. Turnuvada kulübümüzden Maya Ataç Kurtulmuş ve Mehmet Efe Ümit ter döktü.

Kızlar Kılıç branşındaki pul maçlarında 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde eden Maya Ataç Kurtulmuş 39. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloda Bulgaristan’dan Teodora Vutova’yı 15-9 mağlup ettikten sonra 32’lik tabloda Belçika’dan Jolien Corteyn’e 15-8 mağlup olup elendi.

Bu sonucunda ardından 27. sırada turnuvayı noktalayan Maya Ataç Kurtulmuş, Yıldızlar Türkiye Sıralaması’ndaki puan hanesine 10 puan ekledi. Bu sezon Meylan, Londra, Sofya, Mödling ve Bükreş’te olmak üzere toplam 5 Avrupa Circuit Turnuvası’nda piste çıkan sporcumuz sadece Mödling’de -5 puan almıştı. Türkiye Sıralaması’na en iyi 4 Circuit turnuvasının puanı işlendiğinden -5 puanı da silinen sporcumuz böylelikle Bükreş’ten 15 puanlık bir avantaj ile ayrıldı. Sporcumuz Türkiye Sıralaması’nda 5. sıradan 4. sıraya yükseldi.

Bükreş’teki Erkekler Kılıç branşındaki ferdi müsabakalarda ter döken sporcumuz Mehmet Efe Ümit ise ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek 35 sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. 128’lik tabloyu maç yapmadan geçen sporcumuz 64’lük tabloda Belçika’dan Jasper Van Dyck’ye 15-14 yenilerek elendi ve turnuvayı 41. sırada tamamladı.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit