parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-godollo-2017

Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı

Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö’de piste çıktı.

Avrupa Eskrim Konfederasyonu’nun takviminde Kılıç branşında Polonya’nın Könin kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasından sonra ikinci turnuva olan Huniber Cup her sene olduğu gibi bu yıl da Macaristan’ın Gödöllö şehrinde düzenlendi.

30 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihlerinde kız ve erkek kılıççıların bir araya geldiği Gödöllö’deki Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında mücadele eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş sergilediği performansın ardından turnuvayı 61. sırada tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş turnuvaya iyi bir başlangıç yaparak ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde edip 22. sırada ikinci pul turuna ilerledi. İkinci pulde ilk puldeki performansın aksine kötü bir oyun ortaya koyan sporcumuz sadece 1 galibiyet elde edebilirken 5 mağlubiyet alarak sıralamada geriledi. Maya Ataç Kurtulmuş iki pul turu sonunda elde ettiği 6 galibiyet ve 6 mağlubiyet ile 78. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti.

Sporcumuz 128’lik tabloda karşı karşıya geldiği Almanya’dan Alina Hornak’ı 15-11’lik skorla geçmeyi başardı ve adını ilk 64 arasına yazdırdı. Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloda Romanya’dan Maria Matei’ye 15-7 yenilerek elendi ve 61. oldu.

Sporcumuz bu sonucun ardından hem uluslararası sıralamadaki hem de Türkiye sıralamasındaki puan hanesine 5’er puan yazdırdı.

Maya Ataç Kurtulmuş’un uluslararası arenadaki bir sonraki durağı Fransa’nın Meylan kentinde düzenlenecek Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olacak. 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek turnuvada Maya Ataç Kurtulmuş’un yanı sıra kulübümüzden Ayşe Yağmur Ümit ve Sinan Par da ter dökecek.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit