parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-sinan-par-meylan-2017
parat-ripost-maya-ayse-yagmur-umit-meylan-2017

Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık

14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa’nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç’ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.

Müsabakalar sonunda Maya Ataç Kurtulmuş turnuvayı ilk 32 arasında tamamlarken diğer eskrimcilerimiz 128’lik eleme tablosunda turnuvaya veda ettiler.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turdaki pul maçlarında 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmesinin ardından 28. sırada tur atladı ve 128’lik tablo oynamadan adını ilk 64 arasına yazdırdı.

Sporcumuz 64’lük tabloda ilk günkü pul maçlarında 5-4 mağlup olduğu İspanya’dan Celia Martinez Fargo ile karşı karşıya geldi. Rakibine bu sefer şans tanımayan eskrimcimiz maçı 15-13 kazanarak ilk 32 arasına yükseldi. Maya Ataç Kurtulmuş 32’lik eleme tablosunda ev sahibi Fransa’dan Amalia Aime ile eşleşti. Maçtan 15-11’lik skorla mağlup ayrılan sporcumuz elenerek ard eleme tablosuna düştü. Maya Ataç Kurtulmuş ard eleme tablosunun ilk turunda da İtalya’dan Margherita Colonna’ya da 15-12 yenilmesinin ardından turnuvaya veda etti.

Maya Ataç Kurtulmuş bu performansının ardından Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasını 29. sırada tamamlamış oldu. Bu sonuçla uluslararası sıralamadaki puan hanesine 8 puan ekleyen sporcumuz Türkiye sıralaması için de 10 puan kazanmış oldu. Maya Ataç Kurtulmuş böylelikle uluslararası sıralamada 36. sırada kendine yer bulurken Türkiye sıralamasında 3. sıradan 2. sıraya yükseldi.

Aynı branşta kulübümüz adına ter döken Ayşe Yağmur Ümit ise ilk turda 1 galibiyet ve 4 mağlubiyet elde etmesinin ardından 68. sırada tur atladı. Sporcumuz 128’lik tabloda Fransa’dan Clara Chen’e 15-6 yenilerek elendi ve 70. oldu.

Erkekler Kılıç branşında ise Sinan Par piste çıktı. Oldukça şanssız bir turnuva geçiren Sinan Par, ilk turda 4 galibiyet ve iki tane 5-4’lük mağlubiyet elde etti ancak yenmiş olduğu İtalyan eskrimcinin sakatlanıp turnuvadan çekilmesi üzerine 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmiş şekilde bir üst tura ilerledi. Sinan Par, İtalyan sporcu çekilmemiş olsaydı elde ettiği 4 galibiyet sayesinde direkt olarak ilk 64 arasına girebilecekken 47. sırada üst tura ilerleyip 128’lik eleme tablosunda turnuvaya devam etmek durumunda kaldı.

Sinan Par 128’lik eleme tablosunda eşleştiği ev sahibi Fransa’dan Valentin Remy’ye 15-14 yenilerek elendi ve 70. sırada turnuvayı tamamlamış oldu.

Sporcularımızın Avrupa’daki bir sonraki durağı Bulgaristan’ın Sofya kentinde 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olacak.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.