parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-sinan-par-meylan-2017
parat-ripost-maya-ayse-yagmur-umit-meylan-2017

Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık

14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa’nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç’ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.

Müsabakalar sonunda Maya Ataç Kurtulmuş turnuvayı ilk 32 arasında tamamlarken diğer eskrimcilerimiz 128’lik eleme tablosunda turnuvaya veda ettiler.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turdaki pul maçlarında 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmesinin ardından 28. sırada tur atladı ve 128’lik tablo oynamadan adını ilk 64 arasına yazdırdı.

Sporcumuz 64’lük tabloda ilk günkü pul maçlarında 5-4 mağlup olduğu İspanya’dan Celia Martinez Fargo ile karşı karşıya geldi. Rakibine bu sefer şans tanımayan eskrimcimiz maçı 15-13 kazanarak ilk 32 arasına yükseldi. Maya Ataç Kurtulmuş 32’lik eleme tablosunda ev sahibi Fransa’dan Amalia Aime ile eşleşti. Maçtan 15-11’lik skorla mağlup ayrılan sporcumuz elenerek ard eleme tablosuna düştü. Maya Ataç Kurtulmuş ard eleme tablosunun ilk turunda da İtalya’dan Margherita Colonna’ya da 15-12 yenilmesinin ardından turnuvaya veda etti.

Maya Ataç Kurtulmuş bu performansının ardından Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasını 29. sırada tamamlamış oldu. Bu sonuçla uluslararası sıralamadaki puan hanesine 8 puan ekleyen sporcumuz Türkiye sıralaması için de 10 puan kazanmış oldu. Maya Ataç Kurtulmuş böylelikle uluslararası sıralamada 36. sırada kendine yer bulurken Türkiye sıralamasında 3. sıradan 2. sıraya yükseldi.

Aynı branşta kulübümüz adına ter döken Ayşe Yağmur Ümit ise ilk turda 1 galibiyet ve 4 mağlubiyet elde etmesinin ardından 68. sırada tur atladı. Sporcumuz 128’lik tabloda Fransa’dan Clara Chen’e 15-6 yenilerek elendi ve 70. oldu.

Erkekler Kılıç branşında ise Sinan Par piste çıktı. Oldukça şanssız bir turnuva geçiren Sinan Par, ilk turda 4 galibiyet ve iki tane 5-4’lük mağlubiyet elde etti ancak yenmiş olduğu İtalyan eskrimcinin sakatlanıp turnuvadan çekilmesi üzerine 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmiş şekilde bir üst tura ilerledi. Sinan Par, İtalyan sporcu çekilmemiş olsaydı elde ettiği 4 galibiyet sayesinde direkt olarak ilk 64 arasına girebilecekken 47. sırada üst tura ilerleyip 128’lik eleme tablosunda turnuvaya devam etmek durumunda kaldı.

Sinan Par 128’lik eleme tablosunda eşleştiği ev sahibi Fransa’dan Valentin Remy’ye 15-14 yenilerek elendi ve 70. sırada turnuvayı tamamlamış oldu.

Sporcularımızın Avrupa’daki bir sonraki durağı Bulgaristan’ın Sofya kentinde 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olacak.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit