IMG_5905
IMG_5919
IMG_5928
IMG_5898
IMG_5902
IMG_5978
IMG_5953

Okullararası İl Birinciliği’ne Ev Sahipliği Yaptık

İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği kulübümüzün faaliyetlerini yürüttüğü Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde 14-16 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Ev sahipliği yapmaktan ayrı bir gurur duyduğumuz İl Birinciliği’nde İstanbul’un çeşitli okullarından toplam 186 öğrenci katıldı.

Organizasyonun Yıldızlar kategorisinde ortaokulda eğitim gören 2003 ve 2004 doğumlu eskrimciler mücadele ederken Gençler kategorisinde 1999, 2000, 2001 ve 2002 doğumlu olan lise öğrencileri ter döktü.

İl Birinciliği’nin ilk gününde hem Yıldızlar hem de Gençler kategorisinde Flöre müsabakaları oynandı. Kızlarda ve erkeklerde toplam 56 flöreci ilk 3 sırayı elde edebilmek için piste çıktı. Turnuvaya ikinci gün Epe ve Kılıç branşlarında Yıldızlar yaş grubu müsabakaları ile devam edildi.

Yıldızlar Kız Kılıç branşında VKV Koç Özel Ortaokulu’nu temsil eden kulübümüz sporcusu Ayşe Yağmur Ümit İstanbul Şampiyonu olurken Erkekler Kılıç’ta aynı başarıyı kulübümüzün bir başka sporcusu gösterdi.

Erkekler Kılıç branşında İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Beylerbeyi Ortaokulu öğrencisi Ensar Yiğit Aşırok şampiyonluğu elde etti. Bu branşta diğer madalyaları da kulübümüz sporcuları kazandı. Ensar Yiğit Aşırok’u VKV Koç Özel Ortaokulu’ndan Efe Alpay, Özel Üsküdar SEV Ortaokulu’ndan Egemen Kopmaz ve Özel Ümraniye Sevinç Ortaokulu’ndan Elburuz Uras Yıldırım takip etti.

Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği’nin son gününde ise Kılıç ve Epe branşlarında yaşanan heyecan Gençler kategorisine taşındı.

Gençler Kız ve Erkek Kılıç branşlarındaki müsabakalar sonunda kulübümüz sporcuları yine madalya kazanan isimler arasında yer almayı başardı.

Gençler Kız Kılıç branşında sporcularımız 3 madalya kazandı. Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Köftecioğlu altın madalyanın sahibi olurken Özel Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencisi Maya Ataç Kurtulmuş 3., Özel Sezin Lisesi’nde öğrenim gören Begüm Su Baltacıoğlu ise 4. sırayı elde ederek madalya kazanan diğer sporcularımız oldular.

Eskrimcilerimiz Gençler Erkek Kılıç’ta da 2 madalya kazandı. Final maçını 15-14 kaybeden VKV Koç Özel Lisesi öğrencisi Mehmet Efe Ümit gümüş madalya kazanırken turnuvayı 3. sırada noktalayan Özel Alman Lisesi öğrencisi Deniz Ali Özgen de bronz madalyanın sahibi oldu.

İl Birinciliği’nden 72 epeci ve 58 kılıççı madalya için birbiriyle yarıştı. Yoğun ve yüksek katılımlı geçen 3 günlük organizasyonun sorunsuz ilerleyişinde sporcularımızın ve velilerinin yardımları önemli rol oynadı.

Dereceye giren sporcular 18-21 Mart 2017 tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek olan Okullararası Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil etme hakkını kazandı.

 

 

 

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.