parat-ripost-sinan-par-riposta-cup-2016

Riposta Cup’ta Şampiyonluk Sinan Par’ın

26-27 Kasım 2016 tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Riposta Cup’un U12 (12 Yaş Altı) kategorisinde mücadele eden sporcumuz Sinan Par tüm rakiplerini geride bırakarak birincilik kupasının sahibi olmayı başardı.

Turnuvanın ilk gününde piste çıkan Sinan Par, ilk turda mağlubiyet yüzü görmeden tur atladı. Direkt eleme tablosuna 6. sıradan yerleşen sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 64’lük ve 32’lik tablodaki rakiplerini de geride bırakıp adını ilk 16 arasına yazdırdı.

Sinan Par 16’lık tabloda sporumuz Ensar Yiğit Aşırok ile eşleşti. Ensar Yiğit Aşırok’a da üstünlük sağlayan Sinan Par çeyrek finalde İspanya’dan Santiago Madrical’ı 10-7, yarı finalde Romaya’da Dorin Irimia’yı 10-4 ve finalde de bir diğer Rumen Teodor Ismana’yı aynı skor ile mağlup ederek birincilik kupasına uzandı.

Turnuvaya 16’lık tabloda veda eden sporcularımızdan Ensar Yiğit Aşırok 12., Kerem Çağlayan ise 15. sırada kendilerine yer buldular. Bu kategoride mücadele eden diğer sporcularımızdan Deniz Derici 31., Yıldırım Beyazıt Yontan da 67. oldular.

Aynı gün Kızlar Kılıç branşında ise U14 Avrupa Circuit müsabakaları oynandı. Müsabakalarda piste çıkan sporcularımızdan Ela Alpagut 16. olurken Ezgi Koçer kendine 32. sırada yer buldu.

Turnuvanın ikinci ve son gününde ise kızlar U12 müsabakalarında, erkekler ise U14 müsabakalarında mücadele etti.

U12 Kızlar Kılıç’ta ter döken sporcularımız 16’lık tabloda turnuvaya veda ettiler. Ezgi Koçer 10. sırada turnuvayı tamamlarken Ela Alpagut 13. oldu.

U14 Avrupa Circuit turnuvasının Erkekler Kılıç branşında ise Sinan Par 16’lık tabloya kadar yükselebildi. Sporcularımızdan Sinan Par 13., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 31., Kerem Çağlayan 35., Efe Alpay 54., Deniz Derici 58., Cem Kabalak 60., Ensar Yiğit Aşırok 68. ve Yıldırım Beyazıt Yontan 88. oldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.