samsun-2016-ezgi-kocer-pinar-sisik
samsun-2016-1
samsun-2016-2
samsun-2016-egemen-kopmaz-sinan-par
samsun-2016-kerem-caglayan-dora-gursel

Samsun’dan 6 Madalyayla Döndük

Samsun’da 24-27 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası’na katılan ekibimiz turnuvayı 6 madalyayla tamamladı.

Süper Minikler Bayan Kılıç branşında Ezgi Koçer gümüş ve Pınar Miray Şişik bronz madalya kazanırken Minikler Erkek Kılıç branşında Sinan Par turnuvayı bronz madalya ile noktaladı. Süper Minikler Erkek Kılıç’ta çeyrek finalde elenen sporcularımız Kerem Çağlayan ve Nural Dora Gürsel ile Minikler Erkek Kılıç’ta turnuvaya çeyrek finalde veda eden Egemen Kopmaz madalya kazanan diğer sporcularımız oldular.

Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın ilk gününde Süper Minikler kategorisinde madalyalar sahiplerini buldu.

Ezgi Koçer ilk turdaki 6 maçın tamamını kazandıktan sonra 1. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen Ezgi Koçer, 32’lik tabloda sporcumuz Duru Kaya’ya 8-2, 16’lık tabloda da bir diğer sporcumuz Hatice Eylül Sürmen’e 8-4 üstünlük sağlayarak çeyrek finale yükseldi. Ezgi Koçer çeyrek final maçında Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Serra Macit’i 8-3’lük skor ile geride bıraktıktan sonra yarı finalde de Ankara 1402 Çubuk Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gökçe Sena Üstün’ü 8-4 yenerek finale yükseldi. Final maçını Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Begüm Alkaya’ya 8-6 kaybeden Ezgi Koçer gümüş madalyanın sahibi oldu.

Aynı branşta kendine ilk üç arasında yer bulan bir diğer sporcumuz Pınar Miray Şişik ise ilk turda mağlubiyet yüzü görmeden 3. sırada tur atladı. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu İdil Aydın’ı 8-2, 16’lık tabloda Karabük Ferdi sporcusu Begüm Duru Korkmaz’ı 8-2 ve çeyrek finalde de Ankara Eskrim Spor Kulübü sporcusu Alara Çermen’i 8-3 yenerek yarı finale yükseldi. Pınar Miray Şişik yarı final maçında Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Begüm Alkaya’ya 8-1 yenilerek elendi ve bronz madalya kazandı.

Süper Minikler kategorisinde mücadele eden diğer kızlarımızdan Hatice Eylül Sürmen 11., Ela Alpagut 14. ve Duru Kaya 30. sırada şampiyonayı tamamladılar.

Bu kategorideki Erkekler Kılıç müsabakalarında Kerem Çağlayan ve Nural Dora Gürsel çeyrek finalde elenerek madalya almaya hak kazanan diğer sporcularımız oldular. Kerem Çağlayan turnuvayı 5. olurken Nural Dora Gürsel 7. sırada turnuvayı tamamladı. Bu branşta şampiyonaya katılan diğer sporcularımızdan Mete Alp Duru 21., Deniz Derici 26., Ömer Yavuz Takımoğlu 43., Işık Alaz Ülkü 47. ve Mehmet Emir Uğurlu 67. sırada kendilerine yer buldu.

Şampiyona’nın ikinci ve üçüncü gününde Minikler yaş grubundaki ferdi müsabakalar oynandı. Ferdi müsabakalar için ilk piste çıkan kızlar oldu. Minikler kategorisinde ter döken kızlarımızdan Ezgi Koçer 13., Ela Alpagut 16., Pınar Miray Şişik 21., Selin Ungan 26., Cemre Kaynak 28., Hatice Eylül Sürmen 45. ve Duru Kaya 58. sırada turnuvayı tamamladılar.

Madalya kazandığımız bir diğer branş olan Minikler Erkek Kılıç branşında 12 eskrimcimiz piste çıktı.

Sinan Par ilk turdaki tüm maçlarını kazanarak direkt eleme tablosuna 11. sıradan yerleşti. 128’lik tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz 64’lük tabloda 64’lük tabloda Karabük Ferdi sporcusu Erol Atakan Altıntaş’ı yendikten sonra 32’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü sporcusu Hakan Ege Özerol’u, 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Kuzey Korkut’u mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde bir diğer Bursa Ferdi sporcusu Onat Budak’ı 10-9 yenen Sinan Par yarı finalde Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammed Furkan Kalender’e 10-2 mağlup olup elendi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu branşta çeyrek finalde elenen sporcumuz Egemen Kopmaz da 6. olarak madalya almaya hak kazanırken diğer sporcularımızdan Efe Alpay 27., Ensar Yiğit Aşırok 28., Kerem Çağlayan 32., Elburuz Uras Yıldırım 58., Nural Dora Gürsel 62., Yağız Avcu 73., Mehmet Emir Uğurlu 76., Ömer Yavuz Takımoğlu 77., Mete Alp Duru 88. ve Deniz Derici 115. sırada yer aldılar.

Ekibimiz, şampiyonanın son gününde oynanan takım maçlarına kızlarda 2, erkeklerde ise 3 takım ile iştirak etti.

Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan’dan kurulu A takımımız 16’lık tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’ne 45-41 mağlup olup elendi ve 9. sırada kendine yer buldu. Cemre Kaynak, Duru Kaya ve Hatice Eylül Sürmen’den kurulu B takımımız ise 16’lık tabloda Karabük C Takımı’nı 45-25 yendikten sonra Bursa A Takımı’na 45-18 yenildi. Bu sonuçla B takımımız şampiyonayı 7. sırada tamamladı.

Erkekler Kılıç branşındaki takım maçlarında Egemen Kopmaz, Ensar Yiğit Aşırok, Kerem Çağlayan ve Sinan Par’dan oluşan A takımımız 32’lik tabloda Eskişehir Demirspor Kulübü’nü 45-6, 16’lık tabloda da Bursa E Takımı’nı 45-22 yendikten sonra çeyrek finalde Bursa A Takımı’na 45-37 mağlup olup 7. sırayı aldı.

Diğer takımlarımızdan Deniz Derici, Mehmet Emir Uğurlu, Mete Alp Duru ve Ömer Yavuz Takımoğlu’ndan kurulu C takımımız 32’lik tabloda Uşak’ı 45-22 mağlup edip 16’lık tabloda Bursa C Takımı’na 45-9’luk skor ile mağlup oldu ve 9. sırayı aldı. Elburuz Uras Yıldırım, Nural Dora Gürsel ve Yağız Avcu’dan kurulu B takımımız ise 32’lik tabloda Karabük A Takımı’nı 45-27 yenip 16’lık tabloda Bursa B Takımı’na 45-12 mağlup oldu. B Takımımız şampiyonayı 14. sırada noktaladı.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit