parat-ripost-sofya-circuit-2016
parat-ripost-sofya-circuit-2016
parat-ripost-sofya-circuit-2016

Sofya’daki Circuit’ten Umduğumuzu Alamadık

Yıldızlar yaş grubunda sezonun 5. Avrupa Circuit turnuvasına Bulgaristan’ın başkenti Sofya ev sahipliği yaptı. 5-6 Kasım tarihlerinde düzenlenen turnuvada 3 sporcumuz ter dökerken eskrimcilerimiz puan anlamındaki beklentileri karşılayamadı.

Kızlar kılıç branşında Beyza Köftecioğlu ve Maya Ataç Kurtulmuş piste çıktı. Maya Ataç Kurtulmuş turnuvayı ilk 64 arasında tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde edip 22. sırada ikinci tura ilerledi. 128’lik tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz direkt eleme tablosuna 22. sıradan yerleşmesine rağmen şanssız bir eşleşmeyle karşı karşıya kaldı. Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloda karşılaştığı Rumen Ioana Radu’ya 15-7 yenilerek elendi ve turnuvayı 37. sırada tamamladı.

Sporcumuz bu neticenin ardından Türkiye Sıralaması’ndaki puan hanesine 5 puan eklemesine rağmen sıralamada yukarıları zorlayan rakiplerinin daha yüksek puanlar elde etmelerinden dolayı 3. sıradan 6. sıraya geriledi.

Aynı branşta mücadele eden diğer temsilcimiz Beyza Köftecioğlu ise ilk turda 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet alarak 61. sırada tur atladı. Sporcumuz 128’lik tabloda eşleştiği Melis Sarıçam’a 15-11 yenilerek elenmesinin ardından 70. sırada kendine yer buldu.

Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasının programında yer alan Kızlar Kılıç branşının takım karşılaşmalarında Bursa Barış Övünç Eskrim Akademisi’nden Delfinsu Aydoğan ve Melis Doğan ilekarma takım oluşturan Beyza Köftecioğlu ve Maya Ataç Kurtulmuş Türkiye 5 takımı olarak 32’lik tabloda Yunanistan 3 Takımı’nı 45-37 yendikten sonra 16’lık tabloda Türkiye 1 takımına 45-30 mağlup olarak elendi. Türkiye 5 takımı turnuvayı 13. sırada noktaladı.

Erkekler Kılıç branşında ise kulübümüzü Sinan Par temsil etti. Sporcumuz ilk turda 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ettikten sonra 38. sırada tur atladı. Halen Minikler kategorisinde yer alan sporcumuz küçük yaşına rağmen direkt eleme tablosuna iyi bir sıradan yerleşmiş oldu. Ne var ki; Sinan Par da Maya Ataç Kurtulmuş gibi şanssız bir şekilde güçlü bir eşleşmeyle karşı karşıya kaldı. Sporcumuz 128’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Bilgehan Şahlan’a 15-10 mağlup olarak elendi. Sinan Par bu sonucun ardından 65. oldu.

Takım karşılaşmalarında da mücadele eden Sinan Par, Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Özkan Zorlu Yıldırım ve Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kerem Aksel ile Türkiye 4 takımında yer aldı. Türkiye 4 takımı 32’lik tabloda Yunanistan’ın Arkteia 1 takımını 45-34 yendikten sonra 16’lık tabloda Romanya’nın Dinamo takımına 45-28 kaybetti ve 15. sırayı aldı.

Sofya’da Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasının öncesinde U14 Avrupa Circuit turnuvası da düzenlendi. Sporcumuz Sinan Par U14 kategorisinde de ter döktü.

U14’teki müsabakaların ilk turunda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak ikinci tura yükselen sporcumuz 32’lik tabloda Bulgar rakibine üstünlük sağlamasının ardından 16’lık tabloda Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nden Muhammet Furkan Kalender’e yenilerek elendi ve 9. oldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.