parat-ripost-sportslab-mehmet-burak-otyakmaz

Sportslab İle Psikolojik Destek İçin İşbirliği Anlaşması Yaptık

Dünyada ve ülkemizde sporda psikolojik uygulamalarının yeri ve önemi giderek artmaktadır. Sporcular, antrenörler ve spor yöneticileri spor performansına katkısı olan fizik, teknik ve taktik becerilerin yanı sıra psikolojik becerilerin de önemli rol oynadığının önemini kavramaya başlamıştır.

Psikolojik faktörlerin sportif performans üzerindeki öneminin bilincinde olan kurumumuz bu doğrultuda Türkiye’nin Uygulamalı Spor Psikolojisi alanında çalışan ilk ve tek kurumu olan Sportslab ile “Spor Psikolojisi Danışmanlığı” için işbirliği anlaşması imzalamıştır.

Bu işbirliği ile sporcularımızın psikolojik performanslarını geliştirerek sportif performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına olanak tanımak, sosyal becerilerini ve aile ilişkilerini geliştirmek, sportif ve akademik kariyer planlamalarına yardımcı olmak, her alanda kapasitelerinin en üst düzeylerine çıkarak yeni nesil sporcu mantalitelerinin oluşmasına katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Sportslab’in kurucularından Spor Psikoloğu M. Burak Otyakmaz ile birlikte kulübümüz antrenörlerinden ve spor psikolojisi asistanı Psikolog Yeliz İçen, yaptığımız protokol doğrultusunda sporcularımıza ve ailelerimize yönelik “Spor Psikolojisi Danışmanlığı” hizmeti vereceklerdir.

Yapılan işbirliği anlaşması sayesinde “Spor Psikolojisi Danışmanlığı” hizmetinden yararlanmak isteyen sporcularımız ve aileleri söz konusu hizmetlerden indirimli olarak yararlanabileceklerdir. Spor Psikolojisi Danışmanlığı’nın detayları önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir toplantı ile sporcular ve aileleri ile yapyalışalacaktır.

M. Burak OTYAKMAZ Kimdir?

M. Burak OTYAKMAZ ülkemizde uygulamalı spor psikolojisi alanında hizmet veren tek şirket olan Sportslab’ın kurucusudur. Kasımpaşa Spor Kulübü’nün ve Athletic House’nin Egzersiz ve Spor Psikolojisi Danışmanı görevlerini yürüten M. Burak OTYAKMAZ aynı zamanda Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. M. Burak OTYAKMAZ, Sportslab bünyesinde kapasitelerinin üst seviyelerine ulaşarak hedeflerine ilerleyebilmeleri için rekreaktif ve profesyonel anlamda spor yapan herkese egzersiz ve spor psikolojisi danışmanlığı yapmaktadır.

Yeliz İÇEN Kimdir?

Yeliz İÇEN, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden derece ile mezun olarak Psikolog ünvanı kazanmıştır. 2015 yılından beri Sportslab’da M. Burak OTYAKMAZ’ın Bireysel Spor Psikoloğu Asistanı olarak çalışmaktadır. Yeliz İÇEN’in aynı zamanda ülkemizi Milli Takım düzeyinde temsil etmiş eski bir eskrimcidir. 2010 yılından beri Eskrim Antrenörlüğü yapmakta olan Yeliz İÇEN, eskrim geçmişi ile mesleğini birleştirmek amacıyla spor psikolojisi alanında bireysel seanslar, projeler ve grup terapilerinde süpervizyonuna devam etmektedir.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.