parat-ripost-akademi-sportslab-sporda-motivasyon-semineri

SportsLab’den Sporda Motivasyon Semineri

Spor psikolojisi alanında hizmet veren SportsLab ekibi 04 Şubat 2016 tarihinde akademimizde sporcularımız ile bir araya gelerek “Sporda Motivasyon” konulu bir seminer verdi.

Arda Coşkun, Beren Kayrak ve Burak Otyakmaz’dan oluşan SportsLab ekibi, lisans eğitimini psikoloji alanında tamamladıktan sonra SportsLab’in çalışmalarına katılarak spor psikolojisi üzerine yoğunlaşan antrenörümüz Yeliz İçen’in davetini geri çevirmeyerek “Sporda Motivasyon” konulu bir seminer düzenledi.

Akademimizde düzenlenen semineri yaklaşık 30 eskrimci ve onların aileleri takip etti. Son derece keyifli geçen seminerde eskrimciler 4 ayrı gruba ayrılarak uygulamalı bir çalışma yapma şansı da buldu.

Bir maçın mümkün olan 4 farklı gidişatına ilişkin olan uygulamalı çalışmada maçı önde götürürken farkın açılması, maçı önde götürürken farkın kapanması, maçı geride götürürken farkın açılması ve maçı geride götürürken farkın kapanması durumlarında sporcuların sahip oldukları olumlu ve olumusuz düşünceler göz önüne serildi.

Çalışma sırasında her grup bir durum ile ilgili olumlu ve olumsuz düşünceleri bularak kendilerine verilen kağıtlara not etti. Daha sonra grupların kağıda sıraladıkları düşünceler birbirleri ile karşılaştırıldı.

Seminer, düşüncelerimizin ve oyunumuzun kendi kontrolümüz altında olduğunun ve daha iyi bir performans elde edebilmek için bunları doğru biçimde kontrol etmemiz gerektiğinin altı çizilerek tamamlandı.

Seminerin ardından SportsLab ekibine kulübümüze ve eskrim sporuna verdikleri destekten ötürü bir teşekkür plaketi takdim edildi.

 

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit