Süper Minik Kızlarımız Sezonu İlk İki Sırada Tamamladı

Süper Minikler kategorisinde mücadele eden sporcularımız Ezgi Koçer ve Pınar Miray Şişik başarılı bir sezonu geride bırakarak 2015-2016 sezonunu birinci ve ikinci olarak tamamlamayı başardılar.

2005 doğumlu olan ve Süper Minikler yaş grubunda son sezonlarını oynayan Ezgi Koçer ve Pınar Miray Şişik, Süper Minikler Kız Kılıç branşında Türkiye Sıralaması’na puan veren 5 turnuvada topladıkları puanlarla sıralamanın ilk iki basamağına yerleştirler.

Sezonu ilk sırada bitiren Ezgi Koçer, Karabük’te düzenlenen Açık Turnuva’da ikinci olarak 13 puan ve Samsun’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda da gümüş madalya kazanarak 26 puan elde ettikten sonra Alanya’da düzenlenen Uluslararası Çocuk Kupası’nı kazandı ve puan hanesine 32 puan daha ekledi. Sporcumuz Karadeniz Ereğli’deki Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik’in ardından ikinci sırayı alarak 13 puan daha kazandı. Ezgi Koçer Mudanya’da düzenlenen Eker Cup’ta birinci oldu ancak katılımcı sayısının 32 sporcudan az olmasından dolayı bu turnuva sıralamaya puan vermedi. Bu sonuçlarla birlikte toplamda 84 puan elde eden Ezgi Koçer sezonu ilk sırada tamamlamayı başardı.

Pınar Miray Şişik ise Karabük’teki Açık Turnuva’da 7. olarak 7 puan, Samsun’daki Türkiye Şampiyonası’nda 3. olarak 20 puan, Alanya’daki Uluslararası Çocuk Kupası’nda 2. olarak 26 puan ve Karadeniz Ereğli’deki Çilek Kupası’nda da şampiyon olarak 16 puanı hanesine yazdırdı. Sporcumuz toplamda elde ettiği 69 puan ile Ezgi Koçer’in ardından sıralamada ikinci sıraya yerleşti ve sezonu ikincilik ile tamamladı.

Diğer kategori ve branşlarda 8 eskrimcimiz daha sezonu Türkiye Sıralaması’nın ilk 10’u içerisinde tamamlama başarısı gösterdi.

Süper Minikler Kız Kılıç branşında Ela Alpagut 9. sırada yer aldı. Süper Minikler Erkek Kılıç’ta Kerem Çağlayan 6. sırada kendine yer bulurken Deniz Derici 10. sırada sezonu kapattı. Minikler Kız Kılıç branşında Ezgi Koçer 10. sırada yer alırken Minikler Erkek Kılıç branşında Egemen Kopmaz 7. ve Sinan Par da 9. sırada 2015-2016 sezonunu tamamladılar. Yıldızlar Kız Kılıç branşında ise Maya Ataç Kurtulmuş 8. ve Begüm Su Baltacıoğlu da 10. sırada yer alan isimler oldular.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit