parat-ripost-ankara-yildizlar-acik-2016
parat-ripost-ankara-yildizlar-acik-2016

Yıldızlar Ankara’da Puan Kovaladı

2016-2017 eskrim sezonu 17-18 Eylül 2016 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Açık Turnuva ile başladı. Turnuvada 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz puan alabilmek için mücadele etti.

Ankara’daki Büyük Anadolu Esenboğa Termal Otel’de düzenlenen turnuvanın ilk gününde Yıldızlar Kız Kılıç branşında ferdi müsabakalar oynandı.

Geçtiğimiz sezon elde edilen klasman puanlarının yeni sezona %10’unun devretmesi nedeniyle bu turnuvada alınacak her puanın önemi daha da arttı. Yıldız kızlarımız güne iyi başlamalarına rağmen elde ettikleri fırsatı değerlendiremedi.

Sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu, Maya Ataç Kurtulmuş ve Zeynep Özörnek ilk turdaki tüm maçlarını kazanırken Begüm Su Baltacıoğlu sadece 1 mağlubiyet alarak tur atladı. Direkt eleme tablosunda üst sıralara yerleşen eskrimcilerimiz maalesef turnuvaya beklenenden erken veda etti.

Kızlarımız arasında en iyi dereceyi Maya Ataç Kurtulmuş elde etti. Sporcumuz ilk turda mağlubiyet yüzü görmeden tur atladı. Direkt eleme tablosunun 8. basamağına oturan Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Zeynep Musaağaoğlu’nu 15-8 yendi. Sporcumuz 16’lık tabloda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-9 mağlup olup turnuvayı 9. sırada tamamladı.

Direkt eleme tablosuna 2. sıradan yerleşen Zeynep Özörnek 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’nden Işıl Ulusaloğlu’na 15-10 kaybederek turnuvaya veda etti. Zeynep Özörnek bu sonuçla 17. oldu.

İkinci tura 7. sırada yükselen Beyza Köftecioğlu ise 64’lük tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 32’lik tabloda Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Berfin Nur Özarslan’a 15-8 mağlup olarak elendi. Beyza Köftecioğlu bu sonucun ardından kendine 18. sırada yer buldu.

İlk turda elde ettiği 1 mağlubiyet ile 11. sırada tur atlayan Begüm Su Baltacıoğlu da 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Beray Su Karakoç’a 15-14 mağlup olup elendi ve turnuvayı 19. sırada tamamladı.

Aynı branşta mücadele eden diğer sporcularımızdan Ayşe Yağmur Ümit 31., Pınar Miray Şişik 42. ve Naz Baykal 43. sırada kendilerine yer buldular.

Yıldızlar Açık Turnuvası’nın son gününde ise Yıldızlar Erkek Kılıç branşında eskrimciler madalya mücadelesi verdi.

Sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit turnuvayı ilk 16 arasında tamamlayan isim oldu. Mehmet Efe Ümit ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etmesinin ardından 22. sırada üst tura yükseldi. 64’lük tabloda Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Tunahan Çelebi’yi 15-9 ile geçen sporcumuz 32’lik tabloda da Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Hüseyin Adil Aytaç’ı 15-14 mağlup ederek ilk 16 arasına yükseldi. Mehmet Efe Ümit çeyrek finale kalmak için karşı karşıya geldiği Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Özkan Zorlu Yıldırım’a 15-10 mağlup olarak elendi ve 15. oldu.

Turnuvada varlık gösteren bir diğer erkek kılıççımız da Deniz Ali Özgen oldu. Deniz Ali Özgen ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldıktan sonra 28. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 64’lük direkt eleme tablosunda Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Kaan Cicigün’ü 15-12 mağlup ettikten sonra 32’lik tabloda Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Burak Bera Ağgez’e 15-14’lük skor ile mağlup olup turnuvaya veda etti. Deniz Ali Özgen bu sonuçla 29. sırada kendine yer buldu.

Erkekler Kılıç branşında ter döken diğer eskrimcilerimizden Egemen Kopmaz 35., Sinan Par 42., Cem Kabalak 52. ve Ensar Yiğit Aşırok da 55. oldular.

 

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit