parat-ripost-ankara-yildizlar-acik-2016
parat-ripost-ankara-yildizlar-acik-2016

Yıldızlar Ankara’da Puan Kovaladı

2016-2017 eskrim sezonu 17-18 Eylül 2016 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Açık Turnuva ile başladı. Turnuvada 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz puan alabilmek için mücadele etti.

Ankara’daki Büyük Anadolu Esenboğa Termal Otel’de düzenlenen turnuvanın ilk gününde Yıldızlar Kız Kılıç branşında ferdi müsabakalar oynandı.

Geçtiğimiz sezon elde edilen klasman puanlarının yeni sezona %10’unun devretmesi nedeniyle bu turnuvada alınacak her puanın önemi daha da arttı. Yıldız kızlarımız güne iyi başlamalarına rağmen elde ettikleri fırsatı değerlendiremedi.

Sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu, Maya Ataç Kurtulmuş ve Zeynep Özörnek ilk turdaki tüm maçlarını kazanırken Begüm Su Baltacıoğlu sadece 1 mağlubiyet alarak tur atladı. Direkt eleme tablosunda üst sıralara yerleşen eskrimcilerimiz maalesef turnuvaya beklenenden erken veda etti.

Kızlarımız arasında en iyi dereceyi Maya Ataç Kurtulmuş elde etti. Sporcumuz ilk turda mağlubiyet yüzü görmeden tur atladı. Direkt eleme tablosunun 8. basamağına oturan Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Zeynep Musaağaoğlu’nu 15-8 yendi. Sporcumuz 16’lık tabloda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-9 mağlup olup turnuvayı 9. sırada tamamladı.

Direkt eleme tablosuna 2. sıradan yerleşen Zeynep Özörnek 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’nden Işıl Ulusaloğlu’na 15-10 kaybederek turnuvaya veda etti. Zeynep Özörnek bu sonuçla 17. oldu.

İkinci tura 7. sırada yükselen Beyza Köftecioğlu ise 64’lük tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 32’lik tabloda Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Berfin Nur Özarslan’a 15-8 mağlup olarak elendi. Beyza Köftecioğlu bu sonucun ardından kendine 18. sırada yer buldu.

İlk turda elde ettiği 1 mağlubiyet ile 11. sırada tur atlayan Begüm Su Baltacıoğlu da 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Beray Su Karakoç’a 15-14 mağlup olup elendi ve turnuvayı 19. sırada tamamladı.

Aynı branşta mücadele eden diğer sporcularımızdan Ayşe Yağmur Ümit 31., Pınar Miray Şişik 42. ve Naz Baykal 43. sırada kendilerine yer buldular.

Yıldızlar Açık Turnuvası’nın son gününde ise Yıldızlar Erkek Kılıç branşında eskrimciler madalya mücadelesi verdi.

Sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit turnuvayı ilk 16 arasında tamamlayan isim oldu. Mehmet Efe Ümit ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etmesinin ardından 22. sırada üst tura yükseldi. 64’lük tabloda Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Tunahan Çelebi’yi 15-9 ile geçen sporcumuz 32’lik tabloda da Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Hüseyin Adil Aytaç’ı 15-14 mağlup ederek ilk 16 arasına yükseldi. Mehmet Efe Ümit çeyrek finale kalmak için karşı karşıya geldiği Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Özkan Zorlu Yıldırım’a 15-10 mağlup olarak elendi ve 15. oldu.

Turnuvada varlık gösteren bir diğer erkek kılıççımız da Deniz Ali Özgen oldu. Deniz Ali Özgen ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldıktan sonra 28. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 64’lük direkt eleme tablosunda Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Kaan Cicigün’ü 15-12 mağlup ettikten sonra 32’lik tabloda Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Burak Bera Ağgez’e 15-14’lük skor ile mağlup olup turnuvaya veda etti. Deniz Ali Özgen bu sonuçla 29. sırada kendine yer buldu.

Erkekler Kılıç branşında ter döken diğer eskrimcilerimizden Egemen Kopmaz 35., Sinan Par 42., Cem Kabalak 52. ve Ensar Yiğit Aşırok da 55. oldular.

 

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.