dav

Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik

1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.

Yıldızlar Federasyon Kupası’na Türkiye Sıralaması’nda ilk 64 arasında yer alan eskrimciler katılabildiğinden kulübümüzden kızlarda 6, erkeklerde ise 5 olmak üzere toplam 11 sporcu ile katıldık.

İki gün süren yorucu müsabakaların ardından Yıldız Kız Kılıç branşında Maya Ataç Kurtulmuş her iki günü de 4. sırada tamamlamasının ardından turnuvayı 4. sırada bitirmeyi başardı. Sporcumuz bu sonucun ardından elde ettiği puanla Türkiye Sıralaması’ndaki 4.’lüğünü korudu ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonası için oluşturulacak Milli Takım’da yer almayı hak etti.

Aynı branşta ter döken diğer sporcularımızdan Ela Alpagut 17., Ayşe Yağmur Ümit 18. olurken ilk gün sakatlanan ve ikinci gün sakatlığı nedeniyle mücadele edemeyen Pınar Miray Şişik 27. sırada yer aldı. Bu branştaki son iki temsilcimiz Ezgi Koçer ve Selin Ungan ise 34. ve 35. sırada peşpeşe sıralandılar.

Yıldız Erkek Kılıç branşında ise Sinan Par turnuvayı 11. sırada noktalarken Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 18., Egemen Kopmaz 21., Ensar Yiğit Aşırok 22. ve Deniz Ali Özgen 30. oldular.

 

Fotoğraf: Türkiye Eskrim Federasyonu

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit